Kapří - www.kapri-maso.cz

Prvotřídní maso z kaprů bez kostí a kůže, ovesné vločky, koření, sůl, žádné konzervační látky

Kapří » Postup výroby » Jak se dělá Kapří

Jak se dělá Kapří

Výroba Kapří ve zpracovně ryb.

Kapří je nový druh výrobku z masa sladkovodních ryb, který dosud chyběl na našem trhu. Vyrábí se především z kvalitního tržního třeboňského kapra.

Kapří zcela eliminuje častý argument proti větší spotřebě ryb a zejména kapra, kterým je přítomnost kostí. Na speciálním zařízení je rybí maso oškrábáno a protlačeno matricí a všechny kosti jsou odděleny mimo svalovinu. V této hmotě tedy nejsou přítomny ani kousky kostí. Jedná se o čisté rybí maso.

Výroba probíhá v několika fázích:

  • Kapr (ryba) se zbaví šupin, vykuchá se a odstraní hlava. Dále se stáhne kůže a naporcuje na menší porce, podkovy nebo půlky. Takto připravená surovina se nechá okapat a zchladí se na 2 °C.
  • Na speciálním zařízení dojde k oddělení masa od kostí. Masová hmota se opět chladí a maximálně do 4 h se zpracovává v dalším kroku. Zařízení se pro zachování maximální hygieny každé 2 h myje a dezinfikuje.
  • Rybí maso zbavené kostí se zamíchá s jemnými ovesnými vločkami a speciální směsí koření. Nepoužívají se žádné přídatné látky (stabilizátory, antioxidanty, konzervanty apod.), barviva, látky určené k aromatizaci nebo pomocné látky, vše známé pod označením „E“.
  • Zabalí se po 2 kg nebo 0,5 kg a následně šokem zmrazí.

Historie výrobků z kapřího masa

  • 2005 první pokusy s rybím masem zbaveným kostí
  • 2006 spolupráce s panem Petrem Stupkou, prezentace výrobků z kapřího na různých akcích (Ochutnejte Jižní Čechy, Den s handicapem Český Krumlov, apod.)
  • 2007 vaření z Kapřího za účasti P. Stupky ve vybraných školních jídelnách
  • Březen 2008 ve spolupráci s Rybářským sdružením představení Kapří na Krajských konferencí hromadného stravování
Komentář

Balení 0,5 kg

15.03.10

Balení Kapří o hmotnosti 0,5 kg určené pro koncové zákazníky.

Video s návodem - Kapří

9.07.09

V rámci realizace nového portálu Třeboňský kapr bylo natočeno video s návodem jak připravit chutné pokrmy z polotovaru Kapří.

FISH MARKET a.s. a Petr Stupka :: SEO konzultace ODEON